Корисна інформація

Рекомендації з підготовки до обстеження

Чи потрібна спеціальна підготовка до проведення ультразвукового обстеження у випадку вагітності?

При проведенні обстеження з приводу вагітності варто утриматися від спорожнення сечового міхура протягом хоча би 1 години до цього. Додатково пити рідину не обов’язково. Безпосередньо перед обстеженням дайте нам знати, чи хотіли би Ви довідатися стать дитини. Будьте готові до того, що лікар запитає, коли був у Вас перший день останнього менструального циклу. Якщо Ви обстежувалися деінде, то захопіть із собою ці результати.

Як підготуватися до гінекологічного ультразвукового обстеження?

У випадку обстеження матки і додатків варто утриматися від спорожнення сечового міхура протягом хоча би 1 години до цього. Додатково пити рідину не обов’язково.

Часто виникає необхідність провести обстеження спеціальним датчиком через піхву (трансвагінальне обстеження). Якщо Ви цього не бажаєте або з певних міркувань провести таке обстеження не можна, то попередьте лікаря заздалегідь. У такому випадку за одну годину до обстеження треба випити не менше, ніж 1 літр води.

Будьте готові до того, що лікар може поцікавитися, коли був у Вас перший день останнього менструального циклу. Варто мати зі собою результати раніше проведених обстежень, незалежно від того, де вони були зроблені.

Чи потрібна підготовка до проведення УЗД органів черевної порожнини?

Обстеження органів черевної порожнини передбачає огляд печінки, жовчевого міхура, підшлункової залози, нирок і селезінки. Краще проводити обстеження натще і зранку. Якщо дослідження проводять у другій половині дня, то не треба їсти хоча би 4 години до цього.

Якщо у Вас є цукровий діабет або Ви змушені приймати регулярно ліки, то дотримуйтеся Вашого звичного розкладу. Сік, солодкий чай чи вода, якими Ви запили ліки, особливо не ускладнять огляд.

Як підготуватися до ультразвукового обстеження ниркових судин?

З метою виявлення причини високого артеріального тиску іноді виникає потреба переконатися, чи часом не є звуженими ниркові судини. Найліпше таке обстеження проводити натще ц першій половині дня. Якщо не їсти протягом 14 годин до проведення такого обстеження, то це значно полегшить огляд ниркових артерій, які проходять позаду від петель кишок. Під час проведення цього обстеження Вас будуть просити часто і надовго затримувати дихання. Тому, якщо Ви зараз кашляєте чи маєте хворобу легень, то відкладіть обстеження на пізніше.

Чи потрібна спеціальна підготовка до ехокардіографічного обстеження?

Ультразвукове обстеження серця (ехокардіографія) не вимагає від пацієнта якоїсь підготовки. Варто мати на увазі, що часом лікарю, який проводить дослідження, треба знати, як виглядає електрокардіограма, а також бачити результати інших досліджень, тому захопіть їх із собою. Будьте готові до того, що Вас можуть запитати, які ліки Ви зараз приймаєте. Доцільно мати із собою амбулаторну карту чи витяги із лікарняних історій хвороб, якщо Ви проходили лікування в стаціонарі. Не варто щонайменше за 2 години перед дослідженням пити міцну каву чи курити.

Лікарські рекомендації

Кров’яний тиск (завантажити файл).

Рекомендації для вагітних (завантажити файл)